21 ARALIK 2010 00:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçükçekmece ilçesinde 2011 yılı ve sonrası 3 yılı kapsayan fakat her nedense diğer ilçelerde 2 ay önce yapılmasına karşın Küçükçekmecede 12 ay öncesi yapılan banka promosyon anlaşmasında hakkımız olan promosyon bedelinin yüzde yüzünü istiyoruz.

Küçükçekmece ilçesinde yetkili olan sendika Eğitim Bir Sen'in de olduğu promosyon komisyonu 12 ay önce yaptıkları banka anlaşmasında belirlenen bedelin % 30 unu ilçe Milli Eğitime , geriye kalan % 70ini de çalışanlara vermeyi imzalamıştır.

Bu anlaşmada imzası olan Eğitim Bir Sen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü daha sonra yayınlanan başbakanlık genelgesi yüzde yüzünün çalışanlara verilmesini belirttiği halde bu konuda bir değişikliğe gitmeyerek bu durumu kabullenmişlerdir.

Biz Eğitim Sen İstanbul 7 nolu şube olarak Küçükçekmece ilçesindeki tüm eğitim emekçilerinin hakları olan banka promosyon bedelinin tümünü almaları için bir dilekçe kampanyası başlattık. Tüm eğitim emekçilerinin bu dilekçe örneğini doldurarak işyerlerine vermelerini istemekteyiz.

Bu dilekçeler doğrultusunda bir değişiklik yapılmadığı takdirde basınla durumu paylaşmak, hukuki süreci başlatmak ve eylemlere başlayacağız. Burada oynanan oyuna karşı sessiz kalmayacağız.

Bu İçerik 2360 Kez Görüntülendi
BANKA PROMOSYON BEDELİNİN TÜMÜNÜ İSTİYORUZ.