20 MAYIS 2010 01:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İŞYERİ TEMSİLCİLERİ VE ÜYELERİMİZE,

    Sendikamızın da bağlı olduğu konfederasyonumuz KESK’in çağrısıyla 25 Kasım 2009 tarihinde yapılan 1 günlük Grev nedeniyle greve katılan üyelerimize, örgütlü bulunduğumuz ilçeler içinde sadece Avcılar’da Kınama cezası verilmiş olduğu bilinmektedir. Verilmiş olan Kınama cezalarına karşı Kaymakamlığa başvuru yapılarak itirazlar gerçekleştirilmiş, ancak bu itirazlarımız da Kaymakamlık tarafından reddedilmiştir. Gelinen aşamada, verilmiş olan Kınama cezası ile ilgili iç hukuk yolları tükenmiş olduğundan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru yapılması aşamasına gelinmiştir.

    Eğitim-Sen İstanbul şubeleri Avukatı ile yapılan görüşmeler sonucunda, Kınama cezasının AİHM’ ne taşınması için izlenecek yol belirlenmiştir. Alınan bilgiler ışığında, bu başvurular için herhangi bir dava harcı vb. gibi maliyetin söz konusu olmadığı, AİHM başvuru işlemi Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından yapılacağı için vekalet ücreti de gerekmemektedir.

    Kınama cezası alan üyelerimizin, aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayıp birer dosya içinde en kısa zamanda işyeri temsilcileri aracılığıyla veya doğrudan şubemize iletmeleri sonucunda, belgeler dosyalanarak Eğitim Sen Genel Merkezi’ne gönderilecektir.
   
AİHM BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1.    Soruşturma aşamasında verilen savunma
2.    Alınan disiplin cezasına ilişkin yazı
3.    Disiplin cezasına yapılan itiraz (bu yazının aslı yoksa, verilmiş olan itiraz dilekçesinin örneği konulabilir)
4.    Kaymakamlığın itiraza verdiği Ret cevabı
5.    Yetki Belgesi (bu ileti ile birlikte doldurulmak üzere gönderilmiştir,bu belgede üyemiz tarafından doldurulması gereken yerler kırmızı renkle belirlenmiştir.)
6.  Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi
Gerekli başvuruların zamanında yapılması için üyelerimize duyurulması dileğiyle


                                    EĞİTİM-SEN İSTANBUL 7
                                     HUKUK SEKRETERLİĞİ

Bu İçerik 1518 Kez Görüntülendi
HUKUK SEKRETERLİĞİ