06 NİSAN 2010 23:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

21 Mart 2010 tarih ve 27528 sayılı Resmi Gazetede (mükerrer) Konut Edindirme Yardımı için tespit edilmiş olan hak sahipleri listesi yayımlanmıştır.

Listede ismi yer almayanların ya da halen meblağı eksik görünenlerin olduğu tespit edilmiştir. Bu durumda olanlar ya çalıştıkları kurumlara yapacakları itiraz dilekçelerinin akibetini ve 2011 yılının Mart ayına kadar üç aylık periyotlarla yayınlanacak yeni listeleri bekleyecekler ve son listenin yayımlanması ile halen hak ettiği miktarı alamazlar ise konuyu yargıya taşıyacaklardır.

Ya da bu süreci beklemeyip, ekte sunduğumuz başvuru dilekçesini Başbakanlık TOKİ EGYO’na göndererek KEY ödemelerini isteyecek ve bu başvurularına cevap aldıkları ya da 60 gün içinde hiç cevap alamazlarsa bunu zımni red sayıp, 60. günün bitiminden itibaren başlayacak 60 günlük dava açma süresi içinde hiç ödenmeyen ya da eksik ödenen meblağın ödenmesi talebiyle Başbakanlık TOKİ EGYO’na tam yargı davası açacaklardır. Dava dilekçesi örneği daha sonra web sitemizde yayınlanacaktır.

İkinci seçeneği tercih ederek dava açanların, üçer aylık periyotlarla açıklanan listelerde adları olması durumunda, açtıkları dava, konusuz kalacaktır.  Davanın konusuz kalması durumunda masrafların davanın açılmasına neden olan idareye yükletilmesi gerekir. Ancak bazı durumlarda aksi yönde kararlar da mevcuttur. Örneğin tasarrufu teşvik fonlarının ödendiği süreçte açılan davalarda, dava sayısının çok olması nedeniyle, mahkemeler hazineyi yükten kurtarmak amacıyla dava masraflarının davacı üzerinde bırakılması yönünde kararlar vermiştir.
 
Başvuru yapıp 60 günün sonunda dava açmak ya da itiraz edip yayınlanacak diğer listeleri beklemek yönündeki bu iki seçenekten hangisini tercih edecekleri üyelerimize bırakılmıştır.

Başvurularla ilgili dilekçe örnekleri fotoğrafın altındaki bölümdedir.

Bu İçerik 2935 Kez Görüntülendi
KEY ÖDEMELERİ