03 HAZİRAN 2013 17:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gün emeğimize ve değerlerimize sahip çıkma günüdür. Gün demokrasi, emek ve halk düşmanlarına karşı mücadeleyi yükseltme günüdür. "İnsanca Yaşam, Güvenceli İş, Güvenli Gelecek ve Demokratik Türkiye İçin AKP`yi Uyarıyoruz" 4-5 Haziran`da eğitim emekçileri olarak 2 gün GREV yapıyoruz.

Bilindiği üzere KESK olarak güvenceli iş ve ücret güvencesi talebiyle 5 Haziran’da Uyarı Grevi yapacağımızı ilan etmiştik. Ancak Gezi parkının ranta açılmasına karşı yedi gün önce başlayan tamamen barışçıl eylemleri bastırmaya yönelik devlet terörü insanların can güvenliklerini ortadan kaldıran bir boyutta sürdürülmektedir.

Ülkenin tamamına yayılan demokrasi talepli kitlesel gösterilere karşı uygulanan devlet terörü AKP iktidarının demokrasi düşmanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Hedef gözeterek yapılan polis saldırılarında önemli bir kısmı ağır olmak üzere yüzlerce yurttaş yaralanmıştır. Binlerce insan gözaltına alınmıştır. Kentlerin tüm alanları ablukaya alınmış, gece boyunca süren baskınlarla muhalifleri hedef alan bir sürek avı başlatılmıştır. 

 

Hukuk tanımaz biçimde adeta intikama dönüşen operasyonlar tüm ülkeyi gaz bombalarına boğmuş, Başbakan demokratik haklarını kullanarak eylemlere katılan milyonları “marjinal, bir avuç çapulcu” olarak niteleyecek kadar pervasızlaşmıştır. 

Kuruluş felsefesini ve değerlerini fiili meşru mücadeleden alan KESK, ülke genelinde yaşanan bu vahşete karşı mücadeleyi yükseltme kararlılığındadır. Yaşanan gelişmeleri değerlendiren Konfederasyonumuz, halkın can güvenliğini ortadan kaldırmaya yönelik bu tutuma karşı; 

 *“İnsanca Yaşam, Güvenceli İş ve Güvenli Gelecek, Demokratik Bir Türkiye” talebiyle yapılacak Grevimiz 4 Haziran (Salı) gününden itibaren 5 Haziran (Çarşamba) günü de devam edecek ve kitlesel biçimde meydanlara çıkacağız.

Tüm emek ve demokrasi güçlerini bu baskıcı, otoriter ve hukuk tanımaz hükümete karşı mücadeleyi ortaklaştırmaya ve yükseltmeye çağırıyoruz.

Bu İçerik 1784 Kez Görüntülendi
4 - 5 HAZİRAN'DA GREV'DEYİZ.