14 MART 2014 14:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi Parkı eylemlerine katıldığı için hakkında açılan yanlı ve haksız soruşturmalar nedeniyle görevinden uzaklaştırılan Eğitim Sen İstanbul 7 Nolu Şube üyesi ve Küçükçekmece Atakent İMKB Meslek Lisesi İşyeri Temsilcisi Ersan Karababa için görev yaptığı okulun önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik. 

Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin katıldığı basın açıklamasını Eğitim Sen 7 Nolu Şube Başkanı Mehmet Emin Kırşanlıoğlu okudu. Eğitim Sen 7 Nolu Şube Başkanı Mehmet Emin Kırşanlıoğlu“Bu soruşturmanın tek dayanağı sözde polis istihbaratıdır. Eğitim Bir-Sen’e üye bazı okul yöneticileri ve öğretmenlerin asılsız suçlamalarına dayanılarak, arkadaşımız açığa alınmıştır. Okuldaki Eğitim Sen üyesi 30 öğretmenin ise ifadesine başvurulmamıştır” dedi.

Hakkında hiçbir adli işlem olmayan, kendisiyle ilgili ileri sürülen suçlamalar nedeniyle gözaltına bile alınmamış olan Karababa’nın yürütülen disiplin soruşturmasında, onca önlem dururken açığa alma işleminin kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade eden Kırşanlıoğlu, “Eğitim denetlemelerinin tarafsızlığına ve verecekleri kararın objektifliğine inancımız kalmamıştır” şeklinde konuştu.

Kırşanlıoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İş yeri temsilcimiz Ersan Karababa devletten haksız hiçbir kazanç sağlamamıştır. Utanılacak hiçbir şey yapmamıştır. Arkadaşımız her zaman eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve tüm halkın taleplerinin savunucusu oldu. Bu duyarlıkla Gezi eylemlerine katıldı. Açığa alınma karar geri alınmalı ve en kısa zamanda görevine devam etmesi sağlanmalıdır”Ersan Karababa’nın okula dönme mücadelesinin bir başlangıç olduğunu söyleyen Kırşanlıoğlu, eğitim emekçileri olarak arkadaşlarının okula dönme mücadelesinde yanında olduklarını söyledi.

Basın açıklaması sırasında derslerine dönen öğrenciler de sınıflarından “Ersan Hocamız yalnız değildir” sloganlarıyla eyleme destek verdi.

Basın açıklamasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Sen 7 Nolu Şube yöneticileri ile bir görüşme talep etti. 

 

Bu İçerik 3592 Kez Görüntülendi
ERSAN KARABABA YALNIZ DEĞİLDİR.