20 MART 2013 23:13
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

19 Şubat'ta KESK'e yönelik yapılan operasyon kapsamında şube eğitim sekreterimiz Aynur Barkın, şube üyemiz Ömer Açık ve şube güvencesiz öğretmenler komisyonu üyemiz Nurcan Kısa gözaltına alınmıştır. 4+4+4 protestolarına, 8 Mart’a ve 1 Mayıs'a katılmak ve sendikal mücadele vermekten dolayı tutuklanmışlardır. 

Halkı yoksulluğa mahkûm edenler, memleketi güvencesiz ucuz iş gücü cennetine çevirenler, eğitimi, sağlığı parayla alınır satılır hale getirenler, dereleri kurutup doğayı katledenler bu eylemlerini demokrasi için yaptıklarını söylerken bu haksızlıklara, adaletsizliğe, baskıya, sömürüye karşı çıkanların terörist diye yaftalamaktadır.

Öğrencilerinin daha nitelikli bir eğitim görmesi, insanca yaşanacak demokratik bir ülke için sendikal mücadele vermenin suç olamaz. Bizler üyelerimize ve sendikal mücadelemize sahip çıkıyoruz ve  bu haksız tutuklamanın sonlandırılmasını istiyoruz.  

 Diyoruz ki “İşsizliğin, yoksulluğun olmadığı bir ülke talebinde bulunmak, iş güvencesi, parasız eğitim, sağlık, insanca yaşam mücadelesi vermek gibi suçları işlemeye devam edeceğiz.” 

ARKADAŞLARIMIZIN ADRESLERİ

 

AYNUR BARKIN

BAKIRKÖY KADIN CEZAEVİ

C-10

BAKIRKÖY/İSTANBUL

 

NURCAN KISA

BAKIRKÖY KADIN CEZAEVİ

C-9

BAKIRKÖY/İSTANBUL

 

ÖMER AÇIK

KOCAELİ 2 NOLU F TİPİ CEZAEVİ

B 2 - 3 -56

KANDIRA/KOCAELİ

 

Bu İçerik 3519 Kez Görüntülendi
ARKADAŞLARIMIZA ÖZGÜRLÜK