24 MAYIS 2012 09:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konfederasyonumuz KESK'in toplu sözleşme sürecinde yaşananlar karşısında aldığı grev kararı şubemize bağlı işyerlerinde yüksek bir katılımla gerçekleştirildi. Eğitim Sen İstanbul 7 nolu şube alanındaki işyerlerinde hayatı durdurduk. İşyerlerine 'Bu işyerinde GREV var' pankartı asan emekçiler daha sonra alanlara çıktılar.

Avcılar MEM önünde toplanan eğitim emekçileri daha önceki eylem ve etkinlik sürecinde baskı ve soruşturma açma konusunda özel çaba harcayan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve faşizan uygulamaların sözcüsü olan şube müdürü Mustafa Güçlü protesto edildi. İlçe MEM önünde toplanan eğitim emekçileri sık sık ' Baskılar bizi yıldıramaz, Yaşasın örgütlü mücadelemiz, İşte sendika işte KESK, Parasız eğitim parasız sağlık v.b.' sloganlar attılar.  

İki yüze yakın eğitim emekçisinin katıldığı protestoda şube başkanı Emin EKİNCİ basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından Avcılar Metrobüs durağına kadar sokak içlerinde yürüyen Eğitim emekçilerine evlerden, işyerlerinden alkışlarla destek veren insanlar GREVi desteklediklerini gösterdiler.

Metrobüs durağında buluşan Eğitim Sen üyeleri 'Ulaşım haktır.' sloganı eşliğinde bedel ödemeden seyahat haklarını kullandılar. Aynı hakkı Zeytinburnu tramvay istasyonunda da kullanan eğitim emekçileri daha sonra büyük buluşmanın yaşandığı Çapa önündeki yürüyüşe katıldılar. Bayazıt'a kadar yürüyen emekçiler yürüyüş sırasında ' Parasız, Bilimsel, Anadilde Eğitim - Faşizme Karşı Omuz Omuza - Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap verecek - Emekçiya Üçbuçuk, Oğluna Gemicik - İşte Sendika İşte KESK - Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek v.b. ' sloganları attılar.

Bayazıt'ta düzenlenen etkinlik ve konuşmaların ardından yürüyüş sona erdi.

Şube başkanı Emin EKİNCİ'nin yaptığı basın açıklaması metni :

Bu İçerik 7217 Kez Görüntülendi
23 MAYIS GREVİ - AVCILAR MEM