19 MAYIS 2012 22:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

18 Mayıs 2012 Cuma günü şube etkinlik salonunda 13 Mayıs günü yitirdiğimiz sevgili yoldaşımız Sevgi Göyçe anısına gerçekleştirilen Şair Sezai Sarıoğlu şiir dinletisi ve 'muhabbet'i yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Etkinlik Şube Sekreteri Özge Porsuk'un açılış konuşması ile başladı. Özge Porsuk bu etkinliği pazartesi günü sonsuzluğa uğurladığımız Sevgi Göyçe'nin anısına gerçekleştirdiğimizi belirterek bugünün aynı zamanda İbrahim Kaypakkaya'nın da ölüm yıldönümü olduğunu belirterek anıları mücadelemizde yaşayacaktır. dedi.

Etkinlikte Şair Sezai Sarıoğlu, Aynur Uluç, Emin Şir, Hal Ahmet ve Mehmet Tekirdağ okumaları, anlatıları ve şarkılarla bizlere yeni kapılar açtılar, yeniden yeniden yeniden tanışmamızı sağladılar.

Etkinlikte kalıplarımızı, kodlarımızı farketmemiz ve kırmamız gerektiğini, devrimciliği ve devrimci sanatı yeniden tanımamızı sorgulattılar. Ece Ayhan'dan Nazım Hikmet'e, Ahmed Arif'ten Turgut Uyar'a, Cemal Süreya'dan Orhan Veli'ye birçok kapı açıp bizlere bilmediklerimizi ilettiler.

Etkinlik şube başkanı Emin Ekinci'nin konuşmasının ardından sona erdi.

 

Bu İçerik 6096 Kez Görüntülendi
SEZAİ SARIOĞLU DİNLETİ - SÖYLEŞİ