14 MAYIS 2012 10:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KESK Genel Meclisi üyesi, Eğitim-Sen, KESK, ÖDP eski yöneticilerinden Sevgi Göyçe, 3 yıldır mücadele ettiği akciğer kanserinden kurtulamayarak vefat etti. Cenazesi 14 Mayıs Pazartesi saat 14.30'da, İstanbul'da Eğitim Sen 7 nolu şube önünde yapılacak tören ardından toprağa verilecek.

3 Aralık 1959 Ardahan doğumlu olan Sevgi Göyçe, 2 dönem KESK MYK üyeliği ve Kadın Sekreterliği yapmıştı. Sevgi Göyçe, bu görevdeyken 2005 Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye ayağını örgütlemiş ve sözcülüğünü yapmıştı.

1 Mart 2003'te Ankara'da yapılan büyük savaş karşıtı mitingi de örgütleyenler arasında yer alan Sevgi Göyçe, Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu Yürütme Kurulunda da yer almıştı.

Ayrıca kadınların kamusal alanda pantolon giyme yasağının devam ettiği  dönemde Ecevit Hükümetine karşı yürütülen mücadelede kılık – kıyafet yönetmenliğinin değişmesinde ve kadınların pantolon giyme özgürlüğünü kazanmalarında Sevgi’nin öncülüğü önemlidir.

Eğitim-Sen ve ÖDP üyesi Olan Sevgi Göyçe, geçtiğimiz yıllarda ÖDP Parti Meclisi üyeliği de yaptı.

3 yıldır akciğer kanseri hastası olan Sevgi Göyçe, olumsuz sağlık koşullarına rağmen son günlerine kadar mücadelesinden kopmadan yaşamını sürdürmüştü. Göyçe son olarak KESK Genel Meclisi üyeliğinde bulunuyordu.

 SENDİKASI ÖNÜNDE TÖREN YAPILACAK

Sevgi Göyçe, 14 Mayıs Pazartesi günü saat 14.30'da Avcılar'daki Eğitim-Sen 7 Nolu Şube önünde yapılacak törenle sevenleri ve mücadele arkadaşları tarafından sonsuzluğa uğurlanacak. Cenazesi Hadımköy Gülbahçe Mezarlığında toprağa verilecek.

Sevgi Göyçe, Adil Göyçe ile evliydi.

Bu İçerik 1622 Kez Görüntülendi
SEVGİ GÖYÇE