28 MART 2012 20:29
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

28 Mart 2012 günü Ankara'da olmak üzere yurdun dört bir yanından yola çıkan Eğitim Senlilere engellemeler, gözaltılar ve saldırılar gerçekleştirildi.

 

Eğitim Sen'in 4+4+4 olarak bilinen İlköğretim ve Eğitim Kanunu ve 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na karşı tepkilerini demokratik-meşru bir biçimde ifade edebilmek için Ankara’da yapacağı basın açıklaması hukuk dışı bir biçimde engelleniyor. AKP, en temel hakları kullanmayı dahi engelleyerek yasakçı ve tehditkar tutumundaki ısrarını sürdürüyor.

Dün gece saatlerinden başlayarak Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gitmeye çalışan emekçiler, çeşitli yöntemlerle engellenmiş ve polisin şiddetine maruz kalmıştır. İçişleri Bakanı’nın yayınladığı genelgeyle tüm illerde adeta olağanüstü hal koşulları yaratılmış, kamu emekçilerinin eylemleri polis ablukasına alınmıştır. Adana’da 90 arkadaşımız baskıyla, zorla gözaltına alınmış, İzmir, Aydın, Balıkesir, Manisa, Kocaeli, Bursa, Malatya, Batman, Urfa, Konya, Hatay, Zonguldak, Tokat illerinden arkadaşlarımızın çıkışları engellenmek istenmiştir. Ankara ve İzmir’de Eğitim Sen üyelerine sert müdahale yapılmasına rağmen, Ankara Kızılay’da Gazi Mustafa Kemal bulvarında kamu emekçilerinin kararlı bekleyişi sürmektedir.

 

Bu İçerik 3233 Kez Görüntülendi
BASKILARA HAYIR.