28 MART 2012 20:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP iktidarının eğitimi daha da gericileştirme ve piyasalaştırma politikalarına dur demek için 28 - 29 Mart 2012 tarihlerinde GREV'deyiz, ANKARA'dayız. Şubemizden greve katılan bir grup ANKARA'ya yola çıkarken, İstanbul'da kalanlar 28 Mart günü Bayazıt Meydanı'nda toplanıp, Cağaoğlu'ndaki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne kadar yürüdü. İl Milli Eğitimin önünde bir süre oturma eylemi yapıldıktan sonra  KESK İstanbul Şubeler Platformu Sözcüsü Arzu Erdoğan, basın açıklamasını okudu.


'YILMAK YOK, MÜCADELEYE DEVAM'
Kademeli eğitim düzenlemesi ve sendikal alana yönelik değişikliklerin tüm itirazlara rağmen meclis gündemine getirildiğini söyleyen Erdoğan, hükümetin siyasal çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini belirtti. “Her kademesi paralı hale getirilip piyasalaştırılarak emekçi, yoksul halk kesiminin çocukları için bir nevi kesintili halde olan mevcut eğitim sisteminin çözülmemiş yüzlerce sorunu bulunduğu bilinmektedir” diyen Erdoğan, “Tamamen 'rövanş alma' zihniyeti üzerinden yapılacak yasal düzenlemenin başta çocuklarımız olmak üzere bu topluma yarar sağlamayacağı açıktır” şeklinde konuştu.

“Mecliste vekiller tasarıları görüşürken biz asiller, emekçiler olarak başta Ankara meydanları olmak üzere Türkiye'nin tüm meydanlarında, alanlarında görmeyen gözlere, duymayan kulaklara inat taleplerimizi bir kez daha haykıracağız” diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “'Durmak yok, yola devam' diyerek, emek ve halk düşmanı yasa tasarısıyla, baskı ve şiddetle tüm toplumu tahakkümü altına almak isteyenlere karşı 'Yılmak yok, mücadeleye devam' diyerek, dimdik ayaktayız. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinden kaygı duyan herkesi, AKP'nin giderek artan zulmü karşısında omuz omuza olmaya, sesimize ses katmaya çağırıyoruz.” dedi.

Yapılan basın açıklaması sonrasında 29 Mart günü saat 13.00'te Mecidiyeköy Cevahir Alışveriş Merkezi önünde yoplanıp AKP il binasına yürüyüşte buluşmak üzere dağılındı.

Bu İçerik 1228 Kez Görüntülendi
GREV ' DEYİZ.