06 ARALIK 2011 20:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyada yaşanan neoliberal dönüşüm süreci Türkiye’de KHK’lerle hızlandırıldı. Özellikle bakanlık yapısı eğitimin amaçları, istihdam şekli, ücretler, sosyal güvenlik gibi temel hakların yeniden ve çalışanların aleyhine düzenlenmesiyle bugüne kadar yürürlükte olan kimi uygulamalar ki en önemlisi eş durumu özür gurubu atama hakkı ve şubat ayı öğretmen atamaları binlerce açığa rağmen yapılmamaktadır.

21 Aralık’ta bu taleplerimizin de içinde olduğu insanca yaşama ve çalışma hakkı için grev kararımızı hayata geçireceğiz. Grevin ardından birçok üyemiz ve eğitim emekçisinin aile birliği ve çalışma hakkına ilişkin atama ve yer değiştirme kılavuzunda düzenleme yapılmaz ise  eylem ve etkinliklerimize devam edeceğiz. İlk olarak  6 Ocak 2012 Cuma günü genel meclis üyelerimiz, eş durumu mağduru üyelerimizden ve ataması yapılmayanları temsilen bir heyetle Eğitim Sen olarak bakanlıkta olacağız.

Milli Eğitim Bakanı’na işyerlerinden topladığımız imzalar ile tespit ve taleplerimizi yerine getirilmesi için bir kez daha ileteceğiz. 

Bakanlıkla yapılan görüşmeye güçlü gitmek için ekte bulunan bütün bu sorunları da içeren  imza kampanyasına katılımı arttıralım ve tespit tutanağını doldurarak şubemize iletelim. 


Bu İçerik 1525 Kez Görüntülendi