29 MAYIS 2011 22:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

28 Şubat 2011 yılında açıklanan 5. listede de adlarına ödeme çıkmayan KEY alacaklarının izleyeceği yol Eğitim Sen genel merkezi tarafından açıklandı. Dilekçeler haber fotoğrafın altındadır.

Açıklama :

AÇIKLAMA:

Daha önceki açıklamalarımızda, EGYO’dan edindiğimiz bilgiye dayanarak,  KEY ödemelerinde 6. Listenin Mayıs ayı içerisinde yayınlanacağını, KEY ödemelerini alamamış üyelerimizin bu son listeyi beklemelerini önermiştik. 

Ancak EGYO Konut Edindirme Yardımı Birimi Sorumlusu ile bugün yaptığımız görüşmede; Tasfiye Halinde Emlak Bankasının kendilerine gönderdiği listede çok hatalı bilginin de yer aldığı, bu nedenle bir kısmının düzeltilmesi için geri yollandığı, liste çalışmalarının devam ettiği ve liste kesinleştiğinde Resmi Gazete’de yayınlanacağı, ancak sürecin uzayabileceği ifade edilerek, listenin ne zaman yayınlanacağı konusunda net tarih verilmemiştir. 

Daha önceki açıklamalarımızda da belirttiğimiz üzere; KEY ödemesi alamamış veya eksik almış olan üyelerimizin, yayınlanacak bu listeyi beklemeleri, bu listede adları çıkmadığı takdirde dava sürecini başlatmaları doğru bir yöntemdir. Çünkü şimdi dava açanların davaları, yeni bir liste yayınlanması ve bu listede adlarının olması durumunda konusuz kalacaktır. 

Bu nedenle biz üyelerimize yeni listeyi beklemelerini öneriyoruz ve tekrarlıyoruz; Yeni bir liste açıklanmasa dahi, 5. Listenin yayınlandığı 28 Şubat 2011 tarihinden itibaren bir yıl içinde yani 28 Şubat 2012 tarihine kadar, başbakanlığa ve kurumlarınıza dilekçe ile başvurarak alacağınız veya alamayacağınız cevaba göre dava sürecini başlatabilirsiniz. Yani dava açma süresini geçirmeniz, hak kaybına uğramanız gibi bir durum söz konusu değildir. 

Eğer yine de, yeni listeyi beklemeden dava açmak istiyorsanız; ekte sunduğumuz başvuru dilekçelerini Başbakanlık TOKİ’ye ve 1.1.1987 ilâ 31.12.1995 tarihleri arasında çalıştığınız kurumlara iadeli taahhütlü gönderebilirsiniz. Başvurunuzun reddine dair bir yanıt tebliğ aldığınızda veya 60 gün içinde yanıt verilmemesi halinde takip eden 60 gün içerisinde idare mahkemesinde dava açabilirsiniz.

Başvuru yapıp da, başvurunuza yanıt beklediğiniz süre içinde eğer 6. Liste yayınlanırsa ve bu listede de adınıza ödeme çıkmazsa, yine başvuru sonucunuza göre davanızı dediğimiz usulde açabilirsiniz. 

Ancak listede adınıza ödeme çıkar, fakat eksik çıkarsa, eksik çıkan kısım için yeni bir başvuru yapmanız gerekeceğinden, önceki yaptığınız başvuru geçersiz kalır. Yeni bir başvuru yapıp ona göre dava açmanız gerekir.

Başvuru dilekçeleri ekte sunulmaktadır. 

Bu İçerik 1741 Kez Görüntülendi