02 MAYIS 2011 22:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Yepyeni bir hayatın filizlenmesi amacıyla işçilerin, emekçilerin ve tüm ezilenlerin birlik, dayanışma ve mücadelesinin ifadesidir 1 Mayıs. Sürekli büyüyen eşitlik ve özgürlük mücadelesinin hiç sönmeyen ateşidir. Yoksullaşmaya, yabancılaşmaya, yoksunlaşmaya, savaşlara, emek sömürüsüne, baskının ve zulmün her türüne karşı “Bu düzen böyle gitmez!” diyenlerin günüdür.

Sermayenin ve siyasi iktidarın işsizleştirme, güvencesizleştirme, sefalet ücretine mahkûm etme politikalarına karşı; insanca yaşam, güvenceli iş ve güvenceli gelecek taleplerimizi daha güçlü haykırmak için 1 Mayıs’ta sokaklara, meydanlara çıkıyoruz.  Geleceğimizi ipotek altına almaya çalışanların tehditlerine boyun eğmediğimizi ve asla eğmeyeceğimizi göstermek için sokakların ve meydanların ruhunu değiştirmeye gidiyoruz. 

Bizler, eğitim ve bilim emekçileri olarak, haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak, çocuklarımızın nitelikli, kamusal ve parasız eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanarak güven içinde yaşayabileceği, halkların kardeşliğini ve barışı yücelten bir Türkiye talebini güçlendirmek için, Türkiye'nin her yerinde alanlarda olacağız. Tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs 2011 Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü kutlu olsun. 

 

Bu İçerik 1616 Kez Görüntülendi
YAŞASIN 1 MAYIS