25 ŞUBAT 2011 01:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Sendikamız konuyu yakından izlemektedir. Bu konuda bir Genelge yayımlanacağı sözünü almıştır. Gelişmeler hakkında öğretmenlerimiz en kısa sürede bilgilendirilecektir.

Bilindiği gibi bir süredir, bulunduğu eğitim kurumunda norm kadro fazlası durumunda olan öğretmenlerin, ilçe ve il içinde görev yerlerinin değiştirilmesi amacıyla gerek bakanlık gerekse il milli eğitim müdürlüklerince bir dizi uygulama yürürlüğe konmuştur. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü bu amaçla bir de kılavuz (Norm Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Kılavuzu) yayımlamıştır.

2002 yılı sonunda uygulanan ve binlerce öğretmenin mağduriyetine yol açan re’sen yer değiştirme uygulamasından sonra yeniden benzeri bir girişimde bulunulmasının öğretmenler arasında büyük bir huzursuzluk yaşanmasına yol açacağına kuşku yoktur. 

Sorunun çözümü amacıyla sendikamız yönetim kurulu üyeleri 24 Şubat 2011 günü Personel Genel Müdürü Sayın Necmettin YAYÇIN ile görüşmüştür. Yönetim Kurulu üyelerimiz, kendi istekleri dışında ve kendilerine yüklenebilecek bir kusur olmadığı halde öğretmenlerin norm kadro fazlası durumuna düştüğünü, bu nedenle görev yerlerinin değiştirilmesinin büyük bir haksızlık olacağını ifade etmiş; norm kadro fazlası öğretmen olan eğitim kurumlarına hiçbir şekilde atama yapılmamasının, norm kadro fazlası öğretmenlerin de yalnızca istekleri göz önünde bulundurularak görev yerlerinin değiştirilmesinin sorunun çözümüne çok daha adil bir katkı sunacağını ifade etmiştir.

Sayın Necmettin YALÇIN, Bakanlığın da bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğini, ikinci bir emre kadar norm kadro fazlası öğretmenlerin atamalarının durdurulacağını, bu amaçla bir Genelge yayımlanacağını bildirmiştir.

Sendikamız konuyu yakından izlemektedir. Bu konuda bir Genelge yayımlanacağı sözünü almıştır. Gelişmeler hakkında öğretmenlerimiz en kısa sürede bilgilendirilecektir. 24.02.2011

 

 

 

Bu İçerik 2748 Kez Görüntülendi
NORM KADRO