20 MAYIS 2010 22:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

11 Mayıs gecesi Muğla’da yaşanan provakatif saldırılar sonucu silahla vurulan 21 yaşındaki Muğla Üniversitesi öğrencisi Şerzan Kurt ne yazık ki yaşam mücadelesinde yenik düşmüştür. 19 Mayıs günü beyin ölümü gerçekleşen Şerzan Kurt’un ölümüne yol açan kurşunun kimin silahından çıktığına yönelik sorulara yetkililerce hala netlik kazandırılamamıştır. Yaşananlara dair birçok tanığın ifadesi ve görüntüler mevcutken bu olayların arkasında kim veya kimlerin elinin olduğunun bulunmaması bu suça ortak olmaktan başka bir şey değildir. Mahalle sakinlerinin ve görgü tanıklarının ifadelerine göre hedef gözeterek ateş eden bir polis memuru olay sonrasında savcılık tarafından tutuklanmıştır. Olay mahallinde bulunan delillerin karartılması, tüm gelişmelere rağmen yaşananların ve arkasındaki gerçeklerin hala aydınlatılamamış olması  kuşku veren bir durumdur.  Son dönemlerde çeşitli illerde yaratılmak istenen çatışma ortamı düşünüldüğünde bu açıdan daha fazla önem arz etmektedir.

Kendisinden başka hiçbir kimliğe, ideolojiye yaşama hakkı tanımak istemeyen bir zihniyetin ve siyasal tarihimizden de çok iyi tanıdığımız aktörlerin kirli ellerinin Kurt’a yönelen kurşunun arkasında olduğu açıktır. Yaşadığımız bu acı olaydan sorumlu olanlar derhal bulunmalı ve bu cinayetin arka planı aydınlatılmalıdır.

Eğitim Sen olarak Şerzan Kurt’un ailesinin acısını en içten duygularımızla paylaşıyoruz. Toplumsal barışın sağlanabilmesi adına üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğimiz ve Şerzan Kurt’un katilleri ortaya çıkarılıncaya kadar bu olayın takipçisi olacağımız herkes tarafından bilinmelidir.

Bu İçerik 2571 Kez Görüntülendi
ŞERZAN KURT