11 KASIM 2009 01:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güler Zere, Ailesinin ve Sevdiklerinin Yanında! Aylardır süren mücadele ve Güler Zere'nin hastalığının ilerlemesi sonucunda Güler Zere 6 Kasım 2009 Cuma günü Cumhurbaşkanı'nın 104. madde kapsamında yetkisini kullanmasıyla tahliye edildi.

Saat 16.30 civarında son dakika haberi olarak Adli Tıp raporu gereği 104. maddenin uygulandığının haberinin ardından evrakların ulaşması ve tahliye işlemlerinin başlaması Balcalı önünde beklenmeye başlandı.

Her hafta Adana'da İnönü Parkında saat 18.00'de yapılan oturma eylemi bu haberle beraber Balcalı önüne taşındı.

Güler Zere'nin ailesi, yoldaşları ve dostları 121 gündür oturma eyleminin yapıldığı Balcalı Hastanesi önünde toplandı.

İlk açıklamayı Güler Zere'nin Avukatı Taylan Tanay, baba Haydar Zere ile beraber yaptı. Hukuki durum hakkında bilgi veren Tanay 'Bu toplumsal, siyasal, sendikal mücadelenin başarısıdır. Bu mücadelede yanımızda olan tüm kurum, kişi, hekim örgütlerine teşekkür ediyoruz. Uzun ve zorlu mücadele sonucunda elde edilen bu sonuçtan sonra önümüzde çözmemiz gereken iki mesele var. Birincisi Güler'in hızlıca tekrar sağlığına kavuşması için tedavi sürecini başlatmak, diğeri Güler'i ölüme mahkum edenlerden her platformda hesap sormak. Türkiye'de Hapishanelerde onlarca hasta tutuklu ve hükümlü ölümü bekliyor, onları alıncaya kadar mücadelemiz sürecek' diyerek sözlerini bitirdi.

Tanay'ın ardından söz alan baba Haydar Zere bu kararın geç geldiğini belirtti ve 'karar 2-3 ay önce gelseydi kızımın yaşama şansı fazlaydı, yine de sevinçliyiz. Bundan sonra tedavisini İstanbul'da sürdüreceğiz' dedi.

Gülerimiz'in tahliyesi nedeniyle tatlılar dağıtıldı bekleyenlere, basına ve hasta yakınlarına sevinç hep birlikte paylaşıldı.

Bu İçerik 1314 Kez Görüntülendi
GÜLER ZERE